Korzenie masażu klasycznego


Korzenie masażu klasycznego sięgają starożytności, kiedy był stosowany jako masaż naturalny, intuicyjny, instynktowny, w postaci pocierania i namaszczania ciała olejkami, a z czasem został potwierdzony na podstawie doświadczeń i badań. Istnieją dowody, że masaż był stosowany przez Chińczyków już 3000 lat p.n.e.

Masaż to zabieg dający ciału wedle potrzeb ukojenie bądź siłę witalną. Masażu ręcznego nie da się zastąpić nawet najbardziej wymyślnymi urządzeniami.

W naszej ofercie znajdziecie min:  masaże relaksacyjne, lecznicze kręgosłupa, masaż DUO - czyli pokusa relaksu dla dwojga, masaż gorącą świecą Mabelle, masaże orientalne

MASAŻ HINDUSKI

MASAŻ HINDUSKI

Masaż hinduski to głęboko odprężający masaż oparty na hinduskiej tradycji masażu głowy. Głowa, szyja i barki to części ciała, w których kumuluje się stres całego dnia.

Skutkiem jest nadmierne napięcie mięśni tych okolic, powodujące dyskomfort i ból. Masaż ten daje wszechstronne korzyści: stymuluje siły witalne, przynosi głębokie odprężenie fizyczne, jak i emocjonalną harmonię. Działa ogólnie antystresowo, skutecznie usuwa napięcia w szyi, ramionach i karku.

MASAŻ SPORTOWY

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy jest niezbędnym elementem w procesie treningowym zarówno sportowców wyczynowych, jak i sportowców amatorów. Masaż sportowy tylko w niewielkim stopniu różni się od tradycyjnego masażu klasycznego, a różnica polega na tym, iż wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej.

Celem masażu sportowego jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, usunięcia zakwasów bądź likwidacji powstałych kontuzji. Masaż sportowy jest także bardzo ważnym elementem przygotowań naszego organizmu i naszych mięśni do sezonu zimowego bądź sezonu letniego. Masaż sportowy jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy wyczynowi lub sportowcy-amatorzy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć po poprzednim wysiłku uczestnicząc w zawodach kolarskich, w turniejach tenisowych, w rozgrywkach siatkarskich, koszykarskich lub piłkarskich czy też sportach walki. Masaż sportowy pomaga zregenerować i rozluźnić zmęczone mięśnie, zapobiega zakwasom i ewentualnym późniejszym uszkodzeniom. W zależności od potrzeb klienta, masaż sportowy może być wykonany całościowo lub częściowo.

MASAŻ DLA DWOJGA

MASAŻ DLA DWOJGA

Masaż dla Dwojga to "narzędzie" prostego odprężenia: rozluźnia zmęczone mięśnie, uspokaja umysł, rozbudza duchowo i przywraca naszą naturalną energię, a wszytko to w towarzystwie bliskiej osoby.

Masaż dla Dwojga jest to forma masażu relaksacyjnego, wykonywanego jednocześnie na dwóch osobach w jednej sali. Ciepły wystrój sali, romantyczna muzyka, blask świec, aromatyczne zapachy i miła obsługa zapewni Wam niezapomniane wrażenia. Masaż dla Dwojga jest ucztą dla ciała, ducha i umysłu. Zmysły i uczucia mogą nam zapewnić równowagę i satysfakcję. Stanowią antidotum na świat pełen wyrachowania i techniki.

MASAŻ LECZNICZY

MASAŻ LECZNICZY

Masaż leczniczy obejmuje masaż kręgosłupa, masaż mięśni pleców, masaż mięśni karku i szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom.

Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawią, iż możecie Państwo osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie. Bóle kręgosłupa, z wyjątkiem nagłych urazów, powstają powoli i mają przewlekły charakter. Dolegliwości te przeszkadzają w normalnym życiu i prawidłowym funkcjonowaniu. Codzienny stres, siedzący tryb pracy, długie godziny pracy przed komputerem, nadmierne przeciążanie kręgosłupa noszeniem dzieci na rękach, długa jazda samochodem, brak ruchu oraz niewyleczone kontuzje należą obecnie do najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa i pleców, a czasami także drętwienia kończyn, mrowienia w palcach i problemów ze snem. Podczas wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych dochodzi do niedokrwienia kręgów, co może spowodować obniżenie się wysokości kręgów i ucisk na zwój nerwowy. Masaż kręgosłupa i pleców to nie tylko jedna z form masażu leczniczego, ale także doskonały relaks, który uwolni Państwa od wszelkich blokad i napięć spowodowanych stresem.

MASAŻ STEMPLAMI

MASAŻ STEMPLAMI

Masaż stemplami ziołowymi ma swe źródła w Tajlandii. Zgodnie z tajską tradycją mieszanka leczniczych ziół jest zawijana w bawełniany materiał, następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez masaż. Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat.

Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane.

Mieszanki ziół dobieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby osoby masowanej, stemple przygotowywane są na krótko przed zabiegiem, każdy stempel jest jednorazowy, wyrzucany po masażu.

MASAŻ ŚWIECĄ

MASAŻ ŚWIECĄ

Masaż z wykorzystaniem świecy to najnowszy światowy trend.Unikalne świece do ciepłego, głębokiego masażu utworzone zostały z mieszanki szlachetnych maseł, olejów roślinnych najwyższej jakości.

Bazę aromatycznych świec stanowi wyjątkowe połączenie masła shea i illipe oraz cenionych w kosmetyce olejów, między innymi sojowego i jojoba. Całość wzbogacona została woskiem pszczelim oraz odmładzającą witaminą E. Świece posiadają optymalną temperaturę topnienia, podgrzane oleje doskonale rozgrzewają się na skórze, chroniąc ją, otulając kojącym ciepłem i urzekającym zapachem. Mieszanka tworząca świece rozpieszcza skórę bogactwem witamin oraz składników regenerujących, zapewniając jej długotrwałą miękkość, nawilżenie i piękny młody wygląd. Skóra staje się odżywiona, elastyczna i jedwabiście gładka, ponadto masła shea i illipe silnie ujędrniają oraz wspomagają walkę z cellulitem i rozstępami.

MASAŻ KAMIENIAMI

MASAŻ KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem głęboko relaksacyjnym, rewitalizującym i regeneracyjnym.

Masaż kamieniami jest połączeniem kilku rodzajów terapii:

termoterapii - gorące kamienie głęboko rozgrzewają organizm, rozluźniają napięcia mięśniowe
drenażu - ciepło pobudza krążenie przyśpieszając wydalanie produktów przemiany materii i wchłanianie substancji odżywczych
akupresury - ucisk kamieni powoduje rozluźnienie i odprężenie
aromaterapii - olejki eteryczne użyte do masażu odprężają i działają ożywczo na skórę

MASAŻ CZEKOLADOWY

MASAŻ CZEKOLADOWY

Masaż czekoladowy to niecodzienny zabieg wykonywany rozgrzaną czekoladą z dodatkiem olejków eterycznych. Czekolada to doskonałe źródło energii oraz bez wątpienia najpopularniejsze lekarstwo na melancholię.

Aby jednak nie dodawać sobie zbędnych kilogramów, zamiast jeść czekoladę, warto się zdecydować się na czekoladowy seans, który sprawi, że endorfiny [hormony szczęścia] zostaną uwolnione, polepszając nasze samopoczucie. Masaż czekoladą gwarantuje ponadto wspaniałą pielęgnację, działając nawilżająco oraz odmładzająco na skórę. Zawarte bowiem w czekoladzie antyoksydanty skutecznie spowalniają procesy starzenia się skóry.